fbpx
This image for Image Layouts addon

Petr Jasinčuk
Brumlista

jsem zakladatel České komunity brumlistů a brumlistek, známé jako Spolek brumlistů. Založil jsem portál brumle.cz, který slouží jako maják a přístav pro nové i již aktivní hráče na brumli. Snažím se propagovat tento duchovní nástroj pro svou jednoduchost a své kouzlo všemi možnými způsoby. Jednak svými projekty Brumlista, Nigunatica a Boing ‘n’ Bass, dále pak workshopy pro začátečníky a mírně pokročilé, soukromými lekcemi hry na brumli, ale i celodenními intenzivními semináři pro pokročilejší hráče a přednáškami zaměřenými na obecný přehled o brumlích od jejich vzniku až po blízkou budoucnost. Jako pomyslnou třešničkou na dortu jsou speciální semináře pro základní školy zaměřené na protidrogovou prevenci, motivaci k učení a spolupráci.

Příběh

Moje první brumle byla jedna z těch laciných brumlí z hudebnin. Jistě ji dobře znáte. Více hračka nežli opravdový hudební nástroj. Byl to dárek a tehdy zahájil mou cestu brumlisty.

Začal jsem na ni hrát sám bez další pomoci. Shlédl jsem spousty videí na Youtube a přečetl desítky webů zaměřených na toto téma. Byl jsem zarputilý a odhodlaný s tímto nástrojem zcela excelovat. Tehdy jsem objevil “vnitřního učitele”, který mi pomáhá čelit novým výzvám. Je to stav mysli, druh rozšířeného vnitřního prostoru, kde mohu vyvíjet nový druh “programu” nebo dovednosti. Tento vnitřní učitel mi také pomáhá při učení mých studentů. Pečlivě je pozoruji a velice přesně a efektivně jim radím, jak techniku vylepšit, co a kde je potřeba zlepšit nebo co a jak nedělat.

Tento vhled je klíčem k mým pokročilým technikám. Je nedílnou součástí mého procesu předávání know-how studentům. Snažím se s nimi rezonovat skrze moje smysly a vědomí.

Jsem inspirován následujícími mistry, se kterými jsem měl tu čest sdílet jejich vědomosti, dovednosti a zkušenosti. Patří k nim Jonnathan Cope, Vladiswar Nadishana, Vladimir Markov a Áron Szilágyi. 

Děkuji všem, kteří mě na mé cestě stát se Brumlistou pomáhají, podporují a stále dodávají čerstvou energii.

Váš Brumlista,

Petr Jasinčuk

 

Audio a video reference

mini-Menu